Kategória menü
Napi események [1]
Mentőakciók [1]
TÁMOGATÓINK
Belépés
Gyors segítség

További lehetőség
Keresés
További segítség
Naptár
«  Január 2012  »
HKSzeCsPSzoV
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Mentett bejegyzések
Barátaink:
 • Przoli fotó video és híroldala
 • Statisztika

  Online összesen: 1
  Vendégek: 1
  Felhasználók: 0
  Nyitólap » 2012 » Január » 31 » Ismerd meg egyesületünket.
  21:11
  Ismerd meg egyesületünket.
  Szeretnénk, ha az emberek kicsit jobban megismernék az egyesület munkáját, és eloszlathatnánk, több velünk kapcsolatban kialakult tévhitet.

  A Fekete István Állatvédő Egyesület hétköznapjai A Fekete István Állatvédő Egyesület, mint azt már korábbi bemutatkozásunk alkalmával elmondtuk, 2008. novembere óta működik Vas megyében. Ezt megelőzően jelenlegi elnökünk foglalkozott kutyamentéssel, nem is kevés sikerrel. Mivel ez a tevékenység lassan meghaladta az ő illetve barátai lehetőségeit, született meg a gondolat, hogy létre kéne hozni egy több emberből álló csapatot, hiszen többen, többet tudnak tenni az állatokért. Nagyjából ebben az időben kereste meg a Zala megyében már csak 1 tagból álló Fekete István Állat-, Környezet-, és Természetvédő Egyesület Vas megyében élő elnökünket, hogy szívesen átadná neki az egyesületet. Így került át a FIÁKTE Zalából Vas Megyébe. A kb 5. fővel induló Vas megyei egyesület taglétszáma nagyon gyorsan nőtt, 2009. évben 70 tagunk volt, Tagjaink áldozatos munkájának köszönhetően az egyesület 2008 novemberétől, immár 2 teljes évet tudhat maga mögött a 2009 és 2010-es évet, illetve működik ma is 2011 évben. Elmondhatjuk, hogy e rövid idő alatt is szép sikereket értünk el. Ezt igazolja az is, hogy 2009 évben 438 kutya, 79 cica, 2010-ben pedig 453 kutya 122 cica, több vadászgörény, papagáj, pinty csincsilla, nyúl, bagoly és sok más kis jószág került új szerető gazdához, vagy nemzeti parkba ,vadasparkba új élőhelyre, ahol biztonsággal élheti le élete hátralévő részét. Tevékenységünket munka után, szabadidőnkben végezzük, időt, energiát nem sajnálva egy –egy elkóborolt, elveszett, vagy kidobott kisállat felkutatására és befogására. Ez az elhivatottság mindannyiunk sajátja. Szeretnénk, ha az emberek kicsit jobban megismernék az egyesület munkáját, és eloszlathatnánk, több velünk kapcsolatban kialakult tévhitet. Mostanra, nagyon sokan ismerik, vagy hallották a nevünket, látogatják honlapunkat, és napi viszonylatban több telefonhívás is érkezik tagjainkhoz, kéréssel, kérdéssel, vagy bejelentéssel. A hívást fogadó tagunk megpróbál a felmerülő kérdésekre legjobb tudása és tapasztalata alapján válaszolni, segítséget nyújtani, minél több információt beszerezni a bejelentőtől, az adott esettel kapcsolatban, hogy mielőbb a leggyorsabb és legszakszerűbb intézkedést tudjuk megtenni a segítségre szoruló kisállat megmentése érdekében. Azt, azonban tudni kell, hogy az egyesületnek telephelye, menhelye nincs, tehát a mentett állatok az úgynevezett ideiglenes befogadó tagokhoz kerülnek, akik saját lakásukban, vagy házukban lehetőségükhöz mérten helyezik el és gondozzák azokat, míg nem sikerül számukra megtalálni vagy az eredeti gazdát, vagy hátralévő életükre új, megfelelő befogadó otthont találni. Mivel a tagok nagy része dolgozik, vagy iskolába jár, ha bejelentést kapunk egy kóborló állatról, mindig át kell gondolni ki az, aki elérhető, azonnal tud mozdulni, segíteni, befogni a kutyát cicát vagy egyéb kisállatot. Van eset, hogy a legjobb megoldás a gyepmester értesítése, hiszen ő napi gyakorlatban végzi az utcán kóborló állatok begyűjtését bejelentés alapján, és a kutya vagy macska tartását, a törvényben előírt 2 hét időtartamig, ha a gazda nem jelentkezik és nem viszi haza kis kedvencét. A talált állatokról mindig készítünk fotót, és a legrövidebb időn belül a média segítségével megpróbáljuk felhívni rá a gazda figyelmét, hogy kis kedvence hozzánk került. Ha ez nem jár sikerrel, akkor plakátokat készítünk, fényképpel, elérhetőséggel, és a talált kutya cica vagy egyéb állat megtalálási helye környékén kiragasztjuk, illetve a város több forgalmas pontján, hátha valaki felismeri és értesíti vagy a gazdát, vagy a plakáton lévő telefonszámon az egyesületet. Ha a keresés nem jár sikerrel, a törvényben előírt 2 hét leteltével, a talált kutya, cica, madár és vagy egyéb állat, felkerül az egyesület honlapjára a gazdi kereső rovatba, fényképpel és telefon elérhetőséggel, hogy a leendő gazdi közvetlenül az ideiglenes befogadó tagunknál tudjon érdeklődni az örökbefogadásra váró állatkáról. Akik ismernek bennünket, azok tudják, hogy a lehetőségekhez mérten, nyáron legalább havi, télen kicsit ritkább gyakorisággal örökbefogadó napokat tartunk. Ezek alkalmával az éppen az egyesület gondozásában lévő gazdára váró állatokat, az éppen aktuális helyszínen lehet, megnézni és örökbefogadási szerződéssel örökbe fogadni. Minden hozzánk érkező bejelentést kivizsgálunk , lehetőségeinkhez mérten megtesszük a szükséges intézkedést és ha kell jogi lépéseket is, ha rossz állattartási vagy állatkínzási esetre hívják fel figyelmünket. Mivel állatvédők vagyunk célunk elsősorban a rossz körülmények között tartott, gazdátlan, kidobott, megkínzott, sérült állatok sorsának megoldása és nem a megunt „kedvencek”, vagy a kedvencek által világra hozott nem kívánt utódok begyűjtése és új gazdához történő juttatása. Aki magához vesz egy kisállatot, annak tudnia kell felelősséget vállalni további sorsáért, hiszen ez egy egész életre szóló döntés kell, hogy legyen! Napi kapcsolatban vagyunk a környékbeli gyepmesteri telepekkel és állatmenhelyekkel, hogy egymást kiegészítve keressünk átmeneti megoldást a sürgősen segítségre szoruló állatok sorsának végleges megoldásáig. Minden hét végén, szombaton és vasárnap is úgynevezett „piaci kommandót” szervezünk, melynek során legalább 2, de inkább több tagunk, egyesületi kitűzővel, vagy nyáron egyesületi pólóban végigjárja a piacot, hogy nem árulnak- e ott kutyát cicát egyéb kisállatot. Ha találunk ilyet, legtöbbször elbeszélgetünk a gazdával, felhívjuk a figyelmét a felelős állattartásra, az ivartalanítás lehetőségére, hogy ne szülessen több nem kívánt alom. E probléma megoldására természetesen felajánljuk segítségünket, hiszen napi kapcsolatban vagyunk több állatorvossal is. A piaci akció végén megnézzük a környékbeli szemétgyűjtőket, mert előfordult már, hogy találtunk kukába dobott kiskutya tetemet, és sajnos már élő kiskutyát is. A piaci kommandók alkalmával megakadályozhatjuk, hogy a kisállatok felelőtlen gazdától felelőtlen gazdához kerüljenek, ezért tavaly több esetben vettünk át eredeti gazdájától kiskutyákat, akiknek ezután az egyesület keresett új, megfelelő otthont. Azt viszont ki kell hangsúlyoznunk, hogy ez a segítség részünkről, nem folyamatos, hanem egyszeri alkalom, hiszen egy anyakutya macska, vagy egyéb kisállat esetében, évente legalább kétszer hárulna ránk a feladat, hogy a megszületett kicsiknek új otthont találjunk. Ez a továbbiakban már nem állatvédelmi feladat, miután a kellő tájékoztatást és segítséget a gazdák megkapták az egyesülettől, hanem a felelős állattartási kultúrával rendelkező állattartók kötelessége, hogy az állat egészsége és a nem kívánt almok megszületésének megakadályozása érdekében a szükséges intézkedést megtegye, adott esetben az ivartalanítást elvégeztesse. Sajnos a múlt év és a közelmúlt tapasztalata is azt mutatja, hogy még mindig túl sok a felelőtlen állattartó, ha megunják kedvencüket, vagy megszületik a nem kívánt utód, vagy utódok, kiviszik egy elhagyott helyre és egyszerűen sorsára hagyják. Ennek következtében került az egyesülethez . Az egyesület célja többek között az emberi szemlélet megváltoztatása e téren, hogy ilyen esetek többé ne forduljanak elő. Az egyesület távolabbi céljai között szerepel egy saját menhely létrehozása, melynek megvalósításához nagyon sokat kell még tennünk, és ehhez szükségünk lenne támogatókra, akik adományaikkal hozzájárulnak céljaink eléréséhez. Az országban több állatvédő szervezettel is tartjuk a kapcsolatot, hogy a már megszerzett tapasztalatokat egymásnak átadjuk, és tanácsokkal segítsük egymás munkáját. Várjuk új tagok jelentkezését, hogy frissítsük növeljük a létszámot. Főleg olyan állatbarátokra számítunk akikkel egyenlőre bővíthetnénk az ideiglenes befogadó tagok létszámát, mert jelenleg az egész tagságból mindössze 7 fő aki otthonában átmenetileg tud vállalni a saját kis kedvence, vagy kedvencei mellé mentett kis jószágot. Lakóhelyünkön eleve önkormányzati rendelet által szabályozott a létszám ami megyei szinten kisebb eltérésekkel 3-4 cica vagy 2-3 kutya körülbelül, tehát nagyjából ki lehet számítani mennyi a megengedett ideiglenes befogadóképességünk jelenleg. Az egyesület gondozásában a mai nap 22 cica és 25 kutya van, aki új gazdára vár. Nem könnyű ez a feladat, mert munka és család mellett minden szabadidőnket igénybe veszi a mentés, a mentettek ellátása gondozása. Mi vállaljuk, hogy folytatjuk ezt a nemes tevékenységet, mert tudjuk, hogy ezek a kis állatok nélkülünk halálra lennének ítélve. Aki egyszer megtapasztalta milyen érzés látni egy ilyen kis elesett, beteg vagy megkínzott kidobott jószágot, aki tudja mennyi energia küzdelem, szeretet gondoskodás kitartás kell ahhoz, hogy újra egészségesek boldogok legyenek és bízzanak bennünk emberekben, aki érezte, hogy ezek a kis állatok milyen hálásak, hogy ragaszkodnak ahhoz akinek az életüket köszönhetik, az nem kérdezi meg, hogy miért csináljuk, miért vagyunk állatvédők. Reméljük egyszer kis hazánkban is olyan kulturált felelős állattartók lesznek mint számos más Európai uniós országban, és így nem lesz többé szükség állatvédőkre, nem lesz szükség a mi munkánkra.
  Kategória: Napi események | Megtekintések száma: 797 | Hozzáadta: Vukk | Helyezés: 0.0/0
  Összes hozzászólás: 0
  Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
  [ Regisztráció | Belépés ]